Slepá spravodlivosť

Dátum: 
27. Jún 2015 - 19:00
Miesto konania: 
Hrad Červený Kameň, Častá
Informácie o podujatí: 

Slovenské národné múzeum-Múzeum Červený Kameň uvedie v tejto sezóne premiéru ďalšej z radu autorských nočných prehliadok s názvom Slepá spravodlivosť s podtitulom Stredoveký súdny proces. Prvýkrát sa budú odohrávať v sobotu 27. júna 2015 vo večerných hodinách v podzemných priestoroch hradu.

Hrad Červený Kameň sa prostredníctvom novej divadelnej inscenácie stane miestom zločinu i trestu, pričom ústredným motívom diania bude hľadanie pravdy. Hoci nájsť ju sa budú snažiť takmer všetci od drábov, veľkomožnej hradnej pani, cez celý súdny tribunál až po nemilosrdného kata, kvôli zbytočným nedorozumeniam, neochote i osobným sporom bude odkrytie pravdy takmer neprekonateľnou prekážkou.
Zapojiť sa tak budú musieť i samotní návštevníci, ktorí sa dostanú s odsúdeným do tých najtajnejších priestorov hradného podzemia - do žalára, do rúk moci a nakoniec sa s ním ocitnú až na popravisku.

Obsahovo prináša inscenácia Slepá spravodlivosť príbeh, v ktorom pôjde doslova o život avšak svojím prevedením zaručene pobaví a rozosmeje každého jedného návštevníka, k čomu prispejú okrem pravidelne vystupujúcich pánov a iných obyvateľov Červeného Kameňa aj viacerí hosťujúci herci na čele s vrcholnými predstaviteľmi slovenskej divadelnej scény – herečkou Slovenského národného divadla Emílou Vášáryovou a hercom divadla ASTORKA Petrom Šimunom.

Prehliadky začínajú každú celú hodinu od 19.00 do 23.00 hod.

Srdečne vás pozývame.

Slepá spravodlivosť