Terénny sociálny pracovník/čka (práca s ľuďmi bez domova)

2022-03-16 06:57:04

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:
2635001 - Sociálny pracovníkPracovná oblasť: Sociálne službyPočet voľných miest: 1Náplň práce: Len v Bratislave žije odhadom viac ako 5 000 ľudí bez domova. Mnohí z nich navštevujú naše zariadenia, no ešte väčšia skupina sa ukrýva priamo v uliciach, vlastnoručne postavených príbytkoch či opustených chatrčiach. Ako najväčší terénny tím v Bratislave navštevujeme Karlovu Ves, Dúbravku, Lamač a Devínsku Novú Ves, aby sme pomáhali i tým, ktorí za nami prísť nedokážu (počas pracovných dní v čase od 6:30 do 15:00).Nosíme im materiálnu pomoc, poskytujeme im základné zdravotné ošetrenie, navštevujeme s nimi lekárov a úrady, či im vybavujeme potrebné dokumenty a pracovné príležitosti. Je to ťažká, no krásna práca.Mnohé zo životov na ulici sú odkázané a závislé od našej pomoci. Naša solidarita a tvrdá práca môže ľuďom v núdzi darovať nádej a silu na nový začiatok. Pridajte sa k nám a prepisujte s nami príbehy bez domova. Hľadáme k nám do tímu terénnych sociálnych pracovníkov, malých dobrodruhov s veľkým srdcom!Náplň Tvojej práce z odborného hľadiska:– aktívne vyhľadávanie a kontaktovanie ľudí so sociálnymi problémami v rámci lokalít pôsobenia organizácie,– odborné posudzovanie životnej situácie človeka, poskytovanie informácií a podpory v krízových situáciách a zabezpečenie potrebných sociálnych služieb,– vykonávanie základného a/alebo špecializovaného sociálneho poradenstva, poskytovanie pomoci pri uplatňovaní ľudských práv, oprávnených záujmov a pri riešení osobných záležitostí; sprevádzanie človeka, facilitácia pri riešení konfliktov v lokalite, case management, administratívne spracovanie výkonu svojej práce,– poskytovanie základného ošetrenia v rámci prvej pomoci, dopĺňanie ošetrovateľského materiálu.Miestom výkonu práce bude lokalita/y, kde žijú, resp. sa zdržiavajú marginalizované skupiny – Bratislava a kancelária TSP v priestoroch organizácie na Mokrohájskej ceste 6 v Bratislave.

Informácie pre uchádzača:
Pracovný a mimopracovný pomer: Pracovný pomer na určitú dobuPočet mesiacov: 12Zmennosť: jednozmenná Nočná práca: NieSezónna práca: NiePracovné miesto vhodné pre: Absolventa Základná zložka mzdy v eurách (v hrubom): 1 100 € mesačne Druh voľnej pracovnej pozície: Voľné pracovné miesto v podnikateľskej sférePonúkané výhody: Ponúkame Ti:- prácu, ktorá má ZMYSEL- prácu, ktorá Ti dáva možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí na ulici- prácu, ktorá Ti umožňuje ZMENIŤ SYSTÉM v oblasti bezdomovectva Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov:
Áno

Požadovaný stupeň vzdelania: Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa Prax: bez požiadavky na odbornú praxPočítačové zručnosti: Kancelárske balíky - Microsoft Word - pokročilá
Kancelárske balíky - Microsoft Excel - pokročilá
Kancelárske balíky - Microsoft Outlook - pokročilá Vodičské oprávnenie: Skupina B Všeobecné spôsobilosti: analyzovanie a riešenie problémov
kultivovaný písomný prejav
kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
motivovanie ľudí
organizovanie a plánovanie práce
osobnostný rozvoj
samostatnosť Osobnostné predpoklady: empatia
trpezlivosť
ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť) Ďalšie požiadavkyMinimálne požadované vzdelanie pre pozíciu TSP (doplnenie):- ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore sociálna práca, alebo- ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v súlade s § 45 zákona č. 219/2014 Z. z. v znení neskorších predpisov, ak k 30.6.2019 pracoval/a na pozícii TSP, alebo- ukončené VŠ vzdelanie I. stupňa v odbore sociálna práca, ak k 30.6.2019 pracoval/a na pozícii TSP, alebo- ukončené VŠ vzdelanie I. stupňa v odbore sociálna práca a preukázateľne štúdium II. stupňa VŠ v odbore sociálna práca.Bezúhonnosť a spôsobilosť na právne úkony: podmienkouKompetencie: vytrvalosť, konštruktívna schopnosť pracovať v tíme (spolupráca s TP, OP), flexibilita, schopnosť riešiť konflikty, empatia, schopnosť sebareflexie, aktívny postoj k rozvíjaniu ďalších sociálnych kompetencií

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:
DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia