
Bratislavské mestské zastupiteľstvo (MsZ) žiada prehodnotiť rozhodnutie týkajúce sa zrušenia oddelenia dlhodobo chorých v Podunajských Biskupiciach, rovnako tak požaduje hľadanie riešení na stabilizáciu i rozšírenie siete lôžok pre dlhodobo chorých v rámci celej nemocnice.
Žiadosť smeruje na Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB). Oddelenie považuje poslanecký zbor za dôležité pre celú Bratislavu. Vyplýva to z uznesenia, ktoré schválili mestskí poslanci.Mestský parlament poukazuje na to, že podľa údajov rezortu zdravotníctva by malo byť v Bratislavskom kraji k dispozícii 175 lôžok pre dlhodobo chorých, avšak aktuálne je dostupných len 119 lôžok. Pre plánované zrušenie predmetného oddelenia v Nemocnici Podunajské Biskupice s kapacitou 42 lôžok hrozí podľa poslancov ďalšie zníženie...
