Slovenská neživotná poisťovňa PREMIUM IC oslávi 5. narodeniny netradične: podporí kultúru a malých lokálnych podnikateľov

26. mája 2022

Dôvodov na radosť aktuálne nemáme veľa. Naopak, jednotlivci, rodiny, podniky aj krajina čelia obrovským problémom. Vedenie slovenskej poisťovne PREMIUM Insurance Company sa preto rozhodlo namiesto bujarých osláv podporiť kultúru a drobných podnikateľov.

Bratislava (5. mája 2022) – Vedenie jedinej slovenskej neživotnej poisťovne na našom trhu by s istotou našlo mnoho dôvodov na oslavu. Vzhľadom na situáciu, ktorú spôsobila pandémia a ktorú momentálne ešte viac komplikuje dianie na Ukrajine, sa však rozhodlo, že výročie založenia PREMIUM IC využijú na pomoc kultúre a drobným podnikateľom.

Niekto môže tvrdiť, že svet je hlavne o peniazoch, my sme presvedčení, že rovnako dôležitá je aj istota, bezpečie a kultúra. Istota a bezpečie preto, že nám dávajú okrem iného možnosť zarábať spomínané peniaze. A kultúra preto, že je to potrava pre dušu. Niekto múdry raz povedal, že kultúra spasí svet. Ja som hlboko presvedčený, že bez kultúry nie je možný plnohodnotný, pokojný a zároveň na zážitky bohatý život. Rozhodli sme sa preto spojiť príjemné s užitočným a aspoň trochu pomôcť,“ povedal Mojmír Vedej,predseda predstavenstva PREMIUM IC.

Pripomenutie 5. výročia počinu, ktorý nemá v moderných dejinách Slovenska obdobu – založenie výsostne slovenskej neživotnej poisťovne –, sa preto bude konať 5. mája na pôde Radošinského naivného divadla a o občerstvenie na túto príležitosť sa postarajú lokálni výrobcovia zákuskov, vinári, pekári, výrobcovia syrov a lahôdkari.

Oslávenec, jeho pozvaní obchodní partneri, hlavní dodávatelia služieb, ale aj klienti poisťovne, ktorá sa špecializuje na poisťovanie rizík všetkého druhu a majetku, môžu podporiť Radošinské naivné divadlo cez Občianske združenie „ČLOVEČINA“ zakúpením CD a kníh.

Uvedomujeme si, že mnoho rodín aj podnikateľov čelí náročnej úlohe finančne aj psychicky zvládnuť každodenné žitie a bytie. Ešte náročnejšie je to pre malé nezávislé subjekty, venujúce sa kultúre. Našou aktivitou chceme pripomenúť, že aj v ťažkej dobe má zmysel nájsť si čas aj na divadlo alebo iný druh kultúry, trochu vypnúť od každodenných starostí a načerpať tak silu do ďalších dní,“ vysvetlil M. Vedej z PREMIUM IC.

Slovenská poisťovňa PREMIUM IC vznikla pred piatimi rokmi v podstate na zelenej lúke. „Odkedy sme od regulátora získali licenciu, venujeme sa poisťovaniu majetku a všetkých druhov zodpovednosti. V priebehu piatich rokov sme do našej spoločnosti investovali kapitál vo výške 11 miliónov eur. Za najväčšiu hodnotu, ktorú máme, však považujem kvalitných kolegov a dôveru ľudí. Vyznávame rovnaké hodnoty, a preto som presvedčený, že podporu divadla a malých lokálnych dodávateľov ako formu vhodnej oslavy nášho výročia ocenia a užijú si ju,“ uzavrel predseda predstavenstva PREMIUM IC.

0

BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk