Po včerajšej nehode na diaľnici D2 je dvanásť ľudí v nemocnici v Bratislave – Správy

16.05.23

Dvoch pacientov, ktorí majú ľahšie poranenia, plánujú dnes prepustiť do domácej liečby.BRATISLAVA: Zrážku autobusu, ktorý viezol maďarských turistov do Prahy, s kamiónom na diaľnici D2 neprežil jeden človek. Desiatky zranených ošetrili záchranári.

Traja v kritickom stave

„V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) je po hromadnej nehode na D2 hospitalizovaných 12 pacientov, z toho traja sú v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii. Dvoch pacientov, ktorí majú ľahšie poranenia, plánujeme dnes prepustiť do domácej liečby,“ informovala v utorok predpoludním hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská. Doplnila, že ostatní majú stredné ťažké až ťažké zranenia, ktoré si vyžadujú hospitalizáciu.„Včera sme ošetrili 8 ťažko zranených, dvoch stredne ťažko zranených a 19 ľahšie zranených pacientov,“ priblížila hovorkyňa nemocnice. Podľa jej slov tímy zdravotníkov v UNB opäť odviedli profesionálnu...

0

Celý článok na www.aktuality.sk
BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk