Po nehode autobusu sú hospitalizovaní 12 pacienti, traja v kritickom stave

16.05.23

Celkovo v pondelok do UNB previezli 29 pacientov. V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) je po pondelkovej (15. 5.) hromadnej nehode na D2 hospitalizovaných 12 pacientov, z toho traja sú v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.Dvoch pacientov s ľahšími poraneniami plánujú v utorok prepustiť do domácej liečby. "Ostatní majú stredne ťažké až ťažké zranenia, ktoré si vyžadujú hospitalizáciu," doplnila hovorkyňa. Celkovo v pondelok do UNB previezli 29 pacientov. "Včera sme ošetrili osem ťažko zranených, dvoch stredne ťažko zranených a 19 ľahšie zranených pacientov," priblížila Kliská.V skalickej nemocnici sú aktuálne po nehode hospitalizované štyri pacientky vo veku 70 až 78 rokov so stredne ťažkými a ťažkými zraneniami. "Ide prevažne o viacpočetné zlomeniny, pomliaždeniny, otras mozgu," uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková. Jedna z pacientok...

0

Celý článok na www.aktuality.sk
BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk