V bratislavských lesoch odlovili 457 diviakov, do klietok odchytili ďalších 50 - Regióny - Správy

17.05.23

Počas minulej poľovnej sezóny, teda od 1. marca 2022 do 28. februára 2023, odlovili na území Mestských lesov v Bratislave 457 diviakov. Je to dvakrát viac ako v sezóne 2021. Do špeciálnych klietok v kritických lokalitách na území hlavného mesta zároveň odchytili 50 najproblémovejších diviakov. Informuje o tom primátor Bratislavy Matúš Vallo.

„Celkové číslo odlovenej diviačej zveri, teda 507 kusov, je skvelým úspechom,“ konštatuje Vallo.
Podľa šéfa mestskej samosprávy neexistuje v tomto smere žiadne rýchle ani zázračné riešenie. Premnožené diviaky sú problémom, s ktorým podľa primátora bojujú mnohé európske mestá. V lesoch okolo Bratislavy majú pritom množstvo potravy a žiadneho prirodzeného nepriateľa. Lákadlom sú tiež opustené ovocné záhrady, vinohrady či odpadkové nádoby, čím sa diviaky dostávajú aj do intravilánu mesta a strácajú pritom plachosť.
VIDEO: Divočina v Bratislave. Diviak...

0

Celý článok na spravy.pravda.sk
BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk