
Slovenský a český premiér budú spolu večerať na konferencii Globsec.Slovenský premiér Ľudovít Ódor prvýkrát telefonoval s predsedom českej vlády Petrom Fialom. Rozhovor podľa Ódora potvrdil priateľstvo oboch krajín a trvalú podporu Ukrajiny. Premiér to napísal na sociálnej sieti Twitter, informuje spravodajkyňa TASR.„Prvý telefonát s českým premiérom Petrom Fialom potvrdil jedinečné priateľstvo Slovenska a Česka, trvalú podporu Ukrajine a snahu žiť vo svete založenom na pravidlách. Teším sa na spoločnú pracovnú večeru v Bratislave budúci týždeň počas konferencie Globsec," napísal predseda slovenskej vlády.Konferencia Globsec Bratislava Forum sa uskutoční 29. až 31. mája. Zúčastní sa na nej 1300 hostí zo 63 krajín a vystúpi vyše 160 spíkrov. Diskusiám 18. ročníka bude dominovať vojna na Ukrajine, jej dôsledky na Európu a globálny dialóg. Hlavným motívom bude prekonávanie globálnej nestability.Na...
