
Rátajú škody a spoliehajú sa na poisťovne. BRATISLAVA. Na Devínsku cestu púšťali len Devínčanov a novinárov. Vo štvrtok 19. septembra okolo obeda hrozilo, že sa podmáčaný svah na niektorých miestach zrúti. Pre istotu na cesty osadili vysoké betónové zábrany.
Cestu z druhej strany lemovali domy vytŕčajúce zo zakalenej vody. Pred bránami sa sušili spotrebiče a kusy nábytku, záhrady boli kompletne pod vodou. Brigádnici z podláh stierali nánosy bahna.Pod Devínskym hradom bola už situácia stabilizovaná. Voda za zábranami pod hradným bralom siahala približne do tretiny ich výšky a klesala. Na druhej strane vznikali len veľké mláky, v jednej z nich bola aj reštaurácia, ktorú lemovali vrecia s pieskom. Voda tam siahala najviac po členky, prevádzkar akurát nakladal dnu sudy s pivom. Voda vraj nevnikla dnu a mláku by mali...
