
Vedenie mestskej časti vypracovalo plán revitalizácie. BRATISLAVA. Nová tržnica na Trnavskom mýte v bratislavskom Novom Meste by sa mohla po rokoch nezáujmu dočkať reštartu. Pomôcť má tomu plán revitalizácie z dielne mestskej časti i participácia obyvateľov. Snahou je prinavrátiť jej niekdajšiu atraktivitu a zvýšiť konkurencieschopnosť.Prvé kroky vedúce k jej "oživeniu" by sa mali uskutočniť v najbližších týždňoch.
"Tržnica bola v minulosti dôležitým miestom a som presvedčený, že má stále obrovský potenciál. Po dlhých rokoch pustnutia si konečne zaslúži obnoviť zašlú slávu. Je však nutné zmeniť nielen spôsob jej fungovania, ale tiež samotný koncept," konštatuje starosta Nového Mesta Matúš Čupka.
V záujme vyriešiť dlhoročne zanedbávanú budovu vypracovalo vedenie mestskej...
