
Enviropolícia obvinila muža a bratislavskú firmu, ktorí mali v bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice v rokoch 2008 až 2019 vytvoriť nelegálnu skládku odpadu. Zároveň podala návrh na podanie obžaloby. Ich konaním podľa polície vznikla škoda v hodnote vyše 42 miliónov eur. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek.
Foto: TASR, Pavol Zachar
Nelegálna skládka v Podunajských Biskupiciach, v ktorej vypukol požiar 25. júna 2024.
„Celková škoda spôsobená obvinenou fyzickou osobou dosiahla viac ako 33,9 milióna eur, zatiaľ čo právnická osoba, ktorej konateľom bol tento muž, spôsobila škodu takmer 8,3 milióna eur,“ ozrejmil Hájek. Pre neoprávnené nakladanie s odpadom mužovi hrozí trest odňatia...
