Prosíme, zbierajte podpisy inde, odkazujú organizátori protestov Demokratom. Naď hlási, že pokorili prvú veľkú hranicu

11.02.25

Na samom okraji bratislavského námestia, ktoré bolo počas piatkového protivládneho protestu zaplnené tisíckami ľudí, stál nenápadný stánok patriaci Demokratom.Zástupcovia strany využili prítomnosť davu ľudí, ktorí si želajú odchod premiéra Roberta Fica, a zbierali podpisy občanov na referendum o skrátení mandátu vlády.S nápadom zorganizovať referendum prišli Demokrati ešte vlani v októbri. Nepridala sa k nim žiadna ďalšia opozičná strana, mimoparlamentnému subjektu na čele s exministrom obrany Jaroslav Naďom sa napriek tomu za zhruba štyri mesiace podarilo vyzbierať cez 100-tisíc podpisov.Práve pre ich zber na protivládnej demonštrácii v Bratislave sa však Demokrati dostali do sporu s organizátormi protestov.

Naď nepochybuje

„Už máme vyzbieraných 100-tisíc podpisov. Dali sme si cieľ, aby sme do leta vyzbierali zvyšok,“ povedal pre Aktuality.sk Naď. Na vyhlásenie referenda potrebujú Demokrati podpisy od aspoň 350-tisíc...

0

Celý článok na www.aktuality.sk
BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk