
Na samom okraji bratislavského námestia, ktoré bolo počas piatkového protivládneho protestu zaplnené tisíckami ľudí, stál nenápadný stánok patriaci Demokratom.Zástupcovia strany využili prítomnosť davu ľudí, ktorí si želajú odchod premiéra Roberta Fica, a zbierali podpisy občanov na referendum o skrátení mandátu vlády.S nápadom zorganizovať referendum prišli Demokrati ešte vlani v októbri. Nepridala sa k nim žiadna ďalšia opozičná strana, mimoparlamentnému subjektu na čele s exministrom obrany Jaroslav Naďom sa napriek tomu za zhruba štyri mesiace podarilo vyzbierať cez 100-tisíc podpisov.Práve pre ich zber na protivládnej demonštrácii v Bratislave sa však Demokrati dostali do sporu s organizátormi protestov.
„Už máme vyzbieraných 100-tisíc podpisov. Dali sme si cieľ, aby sme do leta vyzbierali zvyšok,“ povedal pre Aktuality.sk Naď. Na vyhlásenie referenda potrebujú Demokrati podpisy od aspoň 350-tisíc...
