
V oblasti nie je toľko parkovacích miest, ako by si občania želali. BRATISLAVA. Bratislavské Nové Mesto plánuje spolu s hlavným mestom zaregulovať parkovanie aj pre lokalitu Kramárov, kde dlhodobo vnímajú nespokojnosť miestnych obyvateľov.Ide o oblasť ohraničenú Pražskou ulicou, cestou na Kamzík, lesom a Patrónkou, kde sú viaceré zdravotnícke zariadenia, vzdelávanie inštitúcie či ministerstvo.
V pláne je spustenie celomestskej parkovacej politiky (PAAS) v priebehu jesene alebo zimy. Pre TASR to uviedol starosta Nového Mesta Matúš Čupka."Bude to náročné ani nie tak rozsahom zóny, ale pre jej morfológiu. Väčšinou je to svah do kopca alebo idete dolu kopcom. Parkovacích miest tam nie je toľko, koľko by si ľudia priali," skonštatoval Čupka.Mestská časť ešte vlani vybrala dodávateľa pre projektovú dokumentáciu potrebnú pre...
