Únik chemickej látky v Bratislave: Policajti vedú vo veci trestné stíhanie

20.02.25

Bratislavčania sa už druhý deň sťažujú na zápach, šesť ľudí skončilo v nemocnici. BRATISLAVA: Policajti vedú v súvislosti so včerajším prípadom úniku doposiaľ neznámej chemickej látky trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.Policajti spresňujú, že podľa doterajších informácií došlo počas vykonávania demolačných prác v areáli chemického závodu v bratislavskej časti Nové Mesto k poškodeniu tlakovej nádoby o dĺžke 1 meter s priemerom 30 centimetrov. „Z nej následne unikla neznáma látka s ktorou následne prišlo do kontaktu celkovo šesť osôb, ktoré boli následne privolanou záchrannou službou prevezené do nemocnice,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.Muži, ktorí skončili v nemocnici, sa po zásahu neznámou látkou sťažovali na zhoršené dýchanie. Jeden z hospitalizovaných vykazoval známky dezorientácie. Ostatné sanitky boli...

0

Celý článok na www.aktuality.sk
BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk