Bratislavčania sa už niekoľko dní sťažujú na zápach. Ani plyn, ani sírovodík

21.02.25

Nejde o stav verejného ohrozenia. BRATISLAVA. V Bratislave sa ľudia už niekoľko dní sťažujú na sírnatý zápach. Šíri sa v Karlovej Vsi, Dúbravke, Rači a Novom Meste.Niektorí sa obávajú, že by mohlo ísť o únik zemného plynu alebo jedovatého sírovodíku.Hasiči a Slovenský plynárenský priemysel (SPP) prítomnosť spomínaných plynov vylúčili, hoci zdroj zápachu ani jeho presné chemické zloženie známe nie je.Stav verejného ohrozenia úrady nevyhlásili. Odobraté vzorky vzduchu odborníci analyzujú v Kontrolnom chemickom laboratóriu civilnej ochrany v Nitre. Výsledky meraní opakovane potvrdili, že zápach nie je škodlivý.

Detektor plyn nezachytil

Hasiči zasahovali v piatok približne o pol desiatej ráno na Višňovej ulici na Kramároch. Ľudia ich privolali pre zápach podobný ako pri unikajúcom zemnom plyne. Sírnatý zápach...

0

Celý článok na bratislava.sme.sk
BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk