Predseda vlády Robert Fico a maďarský premiér Viktor Orbán podpísali memorandum o cezhraničnom rozvoji medzi krajinami

28.04.25

Slovenský premiér Fico a maďarský predseda vlády Orbán podpísali memorandum o cezhraničnom rozvoji, čím potvrdili nadštandardné vzťahy medzi krajinami.Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) a predseda vlády Maďarska Viktor Orbán podpísali v pondelok memorandum o cezhraničnom rozvoji medzi Slovenskom a Maďarskom. Urobili tak na úrade vlády v Bratislave.Oficiálna návšteva podľa Fica potvrdila nadštandardné priateľské vzťahy medzi krajinami, ale súčasne aj vzťahy medzi nimi osobne. Tvrdí, že v súčasnosti neexistujú žiadne otvorené politické otázky, ktoré by krajiny vyrušovali. V prípade núdze sú premiéri podľa slov Fica pripravení si sadnúť a prípadné spory riešiť.

Spolupráca v energetike

„Vymenili sme si informácie v oblasti atómovej energie, kde Slovensko je veľmi ďaleko, pretože dnes podstatná časť elektrickej energie, ktorú na Slovensku spotrebovávame, je vyrábaná v atómových elektrárňach. Teším sa, že...

0

Celý článok na www.aktuality.sk
BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk