Záchytné parkoviská majú zmysel len pri regulácii parkovania, tvrdí Vallo

10.05.25

V pláne je obmedziť parkovanie v širšom strede mesta. BRATISLAV. Záchytné parkoviská budú fungovať iba vtedy, keď sa človek nedostane autom do stredu mesta a nenechá tam zaparkované auto týždeň zadarmo. V rozhovore pre SITA štúdio to uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.Podľa neho záchytné parkoviská fungujú v mestách, kde je pre ľudí výhodnejšie zostať pred mestom, sadnúť na električku, ktorá chodí každé dve-tri minúty v špičke, platiť nula eur a pohodlne sa odviezť do centra.

„Urobili sme záchytné parkovisko vedľa konečnej električky v Rači, tam máme približne 170 miest. Máme to pod kamerami a osvetlené," priblížil Vallo s tým, že parkovisko zatiaľ nemá naplnenú kapacitu, čo je známkou toho, že ho postavili včas.Ďalšie záchytné parkovisko Vrakuňa má podľa neho približne 50-percentnú...

0

Celý článok na bratislava.sme.sk
BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk