
Bratislava čelí akútnemu nedostatku nájomných bytov. BRATISLAVA. Hlavné mesto podpísalo s Agentúrou štátom podporovaného nájomného bývania (AŠPNB) a niekoľkými investičnými partnermi agentúry memorandum o spolupráci pri podpore výstavby nájomného bývania.
Nejde o právne záväzný dokument, ale o vyjadrenie spoločného záujmu signatárov spolupracovať na rozvoji.Zároveň však ide o otvorený dokument, ku ktorému môžu pristúpiť aj ďalšie subjekty a inštitúcie.Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.Úlohou hlavného mesta je identifikovať vhodné lokality na realizáciu projektov nájomného bývania a poskytovať súčinnosť pri územnoplánovacích procesoch a povoľovacích konaniach. Zabezpečiť financovanie a realizáciu projektov nájomného bývania preberajú na seba investiční partneri.Vkladom Agentúry štátom...
