Bratislavský magistrát upozorňuje na podvodný list, ktorý sa šíri v jeho mene

05.12.25

Bratislava upozorňuje na podvodný list, ktorý sa šíri v mene magistrátu. Ide o výzvu na posielanie ľudí bez domova a v núdzi do hlavného mesta.„Nedokážete sa postarať o ľudí bez domova, núdznych a biednych? Pošlite ich k nám do Bratislavy, my sa o nich postaráme," uvádza sa okrem iného v podvodnom liste.

Text odkazuje napríklad aj na výstavbu kontajnerového mestečka či predeľovanie mestských bytov ľuďom bez domova. Podľa hovorcu magistrátu Petra Bublu, tento list na hlavičkovom papieri hlavného mesta posiela neznámy páchateľ rôznym adresátom po Slovensku a na svoju politickú hru pritom zneužíva najzraniteľnejších. „V žiadnom prípade nejde o list Mesta Bratislava, takýto list sme nikdy nenapísali, neposielali a na neznámeho odosielateľa podáme trestné oznámenie," konštatuje hovorca. Podľa hlavného mesta takéto konanie...

0

Celý článok na www.sme.sk
BAportal.sk © 2010-2020 | Všetky práva vyhradené | All rights reserved | BAportal.sk