
Slovenská republika víta posilnenie bilaterálnych kontaktov s Alžírskom a oceňuje konštruktívny dialóg, ktorý sa podarilo v posledných mesiacoch rozvinúť predovšetkým vďaka obojstrannému rozhodnutiu otvoriť veľvyslanectvá v Alžíri a v Bratislave. Vyhlásil to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár, ktorý v utorok v Bratislave prijal štátneho ministra a ministra zahraničných vecí, krajanov v zahraničí a afrických záležitostí Alžírskej demokratickej ľudovej republiky Ahmeda Attafa.
Záujem Slovenska a Alžírska prehlbovať spoluprácu potvrdili šéfovia diplomacií podpisom spoločnej deklarácie. Súčasťou programu oficiálnej návštevy bolo tiež slávnostné otvorenie...
