
Pondelková (8. 12.) dopravná situácia v hlavnom meste poukázala znovu na absenciu severného diaľničného obchvatu Bratislavy, ktorý by tranzitnú dopravu smerom do Čiech stiahol mimo mesta. Rovnako tak však na potrebu precíznejšieho plánovania opráv zo strany Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS).
Konštatuje to primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti.
„Oprava diaľnice a viaceré havárie spôsobili v Bratislave kolaps. Tento dopravný kolaps ukázal, ako udalosti na bratislavských diaľniciach môžu reťazovo upchať celé mesto,“ zdôrazňuje Vallo, podľa ktorého každé nešťastne naplánované obmedzenie má potenciál položiť dopravu v celom hlavnom meste.Úsek diaľnice D2 pri tuneli Sitina je podľa primátora obzvlášť citlivý, keďže sa tam spájajú oba hlavné diaľničné obchvaty. V prípade...
