
Do mesta denne dochádza 140-tisíc SIM kariet.14. jún 2021 o 12:39 TASR
BRATISLAVA. Po rokoch stagnácie sa počet obyvateľov Bratislavy opäť zvyšuje. V roku 2019 pribudlo v hlavnom meste takmer 5 000 nových obyvateľov, najmä vďaka prílevu ľudí z iných častí Slovenska, ale aj zo zahraničia.Vyplýva to z údajov, ktoré bratislavský magistrát zverejnil na svojom portáli opendata.bratislava.sk.
Súvisiaci článok Čaro Bratislavy spočíva v jej neplánovanosti Čítajte Rozdiel v populačnej dynamike medzi metropolitným regiónom Bratislavy a zvyškom krajiny sa podľa bratislavskej samosprávy v najbližších rokoch pravdepodobne prehĺbi, pretože hlavné mesto demograficky odčerpáva ostatné územie, najmä regióny."Do Bratislavy denne dochádza takmer 140-tisíc SIM kariet. Ukazujú to dáta od mobilných...
