Odborný pracovník pre verejné obstarávanie - ŠS/2022/5

2022-07-21 09:52:53

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:
3323002 - Odborný pracovník pre verejné obstarávaniePracovná oblasť: SamosprávaPočet voľných miest: 1Náplň práce: Bližšie určená najnáročnejšia činnosť:
• vykonávanie a zabezpečenie vykonávania kontrolnej, inšpekčnej, dozornej činnosti v zmysle aktuálne platného a účinného zákona o verejnom obstarávaní;
• vykonávanie a zabezpečenie vykonávania konania o preskúmanie úkonov kontrolovaného v zmysle aktuálne platného a účinného zákona o verejnom obstarávaní;
• vykonávanie a zabezpečenie vykonávania ex ante posúdenia v zmysle aktuálne platného a účinného zákona o verejnom obstarávaní;
• vypracovanie analytických materiálov, analýza rozhodnutí, metodických usmernení a iných dokumentov a v spolupráci s ostatnými organizačnými útvarmi úradu;
• vypracovávanie stanovísk a podstanovísk na základe dožiadaní súdov, prokuratúry a iných štátnych orgánov a ďalších inštitúcií a predkladanie potrebnej dokumentácie v oblasti verejného obstarávania;
• spolupráca a súčinnosť pri riešení úloh v oblasti verejného obstarávania s tretími osobami;
• spolupráca s jednotlivými ústrednými orgánmi štátnej správy a súčinnosť s inými kontrolnými orgánmi v rámci kontroly verejného obstarávania;
• spolupráca s jednotlivými riadiacimi orgánmi, sprostredkovateľskými orgánmi, implementačnými agentúrami a inými orgánmi štátnej správy v rámci výkonu kontroly vo verejnom obstarávaní;
• spracovávanie právnych riešení úloh v oblasti verejného obstarávania a kontroly verejného obstarávania, týkajúcich sa pôsobnosti odboru;
• príprava a spracúvanie návrhov rozhodnutí a iných písomností v konaniach podľa zákona o verejnom obstarávaní alebo v konaniach súvisiacich s týmito konaniami a ich predkladanie riaditeľovi odboru, príprava rozhodnutí a iných písomností na zverejnenie na webovom sídle úradu, ako aj zabezpečovanie ďalších súvisiacich vnútorných postupov úradu;
• zabezpečuje zverejnenie informácií o konaniach podľa zákona o verejnom obstarávaní, o vydaní predbežného opatrenia vrátane informácie o tom, že úrad rozhodnutím o predbežnom opatrení rozhodol, že lehoty, ktoré určil kontrolovaný, a lehoty voči kontrolovanému neplynú a tiež informáciu o poslednom dni lehoty na vydanie rozhodnutia v konaní podľa zákona o verejnom obstarávaní vo vestníku;
• zabezpečuje zverejnenie rozhodnutí vydaných v konaní podľa zákona o verejnom obstarávaní na webovom sídle úradu;
• vydávanie rozhodnutí v správnom konaní o uložení poriadkovej pokuty podľa zákona o verejnom obstarávaní;
• zabezpečenie postúpenia výsledkov kontrolnej alebo posudzovacej činnosti príslušnému organizačnému útvaru úradu, v prípade takých zistení, ktoré toto postúpenie odôvodňujú, vrátane výsledkov odôvodňujúcich spracovanie návrhu na určenie neplatnosti zmluvy;
• vedenie evidencie vydaných rozhodnutí v konaní podľa zákona o verejnom obstarávaní, rozhodnutí o uložení poriadkovej pokuty, vyznačovanie právoplatnosti a vykonateľnosti rozhodnutí a postúpenie rozhodnutí príslušným organizačným útvarom úradu;
• ďalšie úlohy vyplývajúce z opisu štátnozamestnaneckého miesta

Informácie pre uchádzača:
Pracovný a mimopracovný pomer: Pracovný pomer na určitú dobuPočet mesiacov: 36Nočná práca: NieSezónna práca: NieZákladná zložka mzdy v eurách (v hrubom): 1 214 €
mesačne Druh voľnej pracovnej pozície: Štátnozamestnanecké voľné pracovné miestoPonúkané výhody: • práca v modernej štátnej inštitúcii,
• flexibilný pracovný čas,
• primeraný čas na zorientovanie sa v danej problematike, v rámci ktorého ti bude pomáhať skúsenejší štátny zamestnanec (mentor),
• možnosť zúčastňovať sa zaujímavých vzdelávacích aktivít a školení
• dobrá dostupnosť MHD,
• široké možnosti stravovania v budove aj v okolí,
• príspevok do III. dôchodkového piliera,
• týždeň dovolenky navyše oproti Zákonníku práce,
• možnosť zapojiť sa do systému Multisport,
• stravné lístky alebo príspevok na stravovanie - oboje aj počas čerpania dovolenky,
• ďalšie benefity vyplývajúce z práce v štátnej správe a z kolektívnej zmluvy.
Doplňujúca informácia:
možnosť priznania osobného príplatku až do výšky 100% základného platu. Výsledná mzda bude predmetom osobného rozhovoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača. Zdroj: Pracovná ponuka je prevzatá zo stránky Úradov práce.

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov:
Nie

Požadovaný stupeň vzdelania: Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa Prax: bez požiadavky na odbornú praxZnalosť slovenského jazyka je nevyhnutná: Áno Ďalšie požiadavkyOsobnostné vlastnosti a schopnosti: samostatnosť; svedomitosť a spoľahlivosť; adaptabilita a flexibilita.
Zoznam požadovaných dokladov:
• Žiadosť o prijatie do dočasnej štátnej služby
• Kópia dokladu o dosiahnutí požadovaného stupňa vzdelania
• Profesijný štruktúrovaný životopis
• Motivačný list
Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: je potrebné zaslať do 29. 7. 2022 na adresu služobného úradu (Úrad pre verejné obstarávanie, Ružová dolina 10, 821 09 Bratislava) alebo elektronicky na emailovú adresu: email Obálku a žiadosť o prijatie do dočasnej štátnej služby je potrebné označiť referenčným číslom ponuky: ŠS/2022/5
(Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke alebo dátum doručenia žiadosti elektronickými prostriedkami).
Obsadzované štátnozamestnanecké miesto je na zastupovanie dočasne preloženého štátneho zamestnanca do 31.12.2026.

Informácie o spoločnosti

Kontaktné údaje:
Úrad pre verejné obstarávanie