Právnik v útvare odvolacieho konania v dôchodkovom poistení

2022-09-30 15:23:42

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:
- vypracúva rozhodnutia o odvolaniach vo veciach, v ktorých v prvom stupni rozhodol útvar ústredia, konajúci o dôchodkových dávkach,

- vypracúva vyjadrenia k správnym žalobám podaným proti právoplatným rozhodnutiam vo veciach dôchodkových dávok, k žalobám v konaniach podľa Správneho súdneho poriadku a k žalobám v konaniach podľa Civilného sporového poriadku vo veciach dôchodkového poistenia, poskytuje súčinnosť na požiadanie súdu,

- zastupuje SP pred súdmi v konaní o žalobách v oblasti dôchodkových dávok a usmerňuje právnych zástupcov poisťovne pre uvedenú oblasť,

- podáva odvolania proti rozhodnutiam súdov vydaným vo veci vymáhania dôchodkových dávok a súm poskytnutých z dôchodkového poistenia bez právneho dôvodu alebo plnením z právneho dôvodu, ktorý odpadol, odvolania, sťažnosti a kasačné sťažnosti v dôchodkových veciach proti rozhodnutiam správnych súdov prvej inštancie,

- vypracúva vyjadrenia k podaným sťažnostiam, kasačným sťažnostiam, k odvolaniam a dovolaniam,

- vypracúva rozhodnutia o proteste prokurátora podanému proti právoplatným rozhodnutiam, ktoré vydal v druhom stupni vo veciach dôchodkových dávok a vybavuje upozornenia prokurátora.
Benefity a ďalšie výhody:
• Poskytujeme 1 týždeň dovolenky navyše.

• Na oddych môže zamestnanec a jeho rodinní príslušníci využívať naše doškoľovacie a rekreačné zariadenia v Pavčinej Lehote, alebo na Starých Horách.

• U nás je 7,5 hodinový pracovný úväzok, pričom poskytujeme pružný pracovný čas.

• Byť chorý nie je nikomu príjemné. Svojim zamestnancom poskytujeme už od prvého dňa „péenky“, zvýšenú náhradu príjmu, ktorá je vo výške 70% denného vymeriavacieho základu.

• Pri zjavnom ochorení môžete využiť 2 dni voľna navyše.

• Obed z domu, alebo menučko? Zamestnancom prispievame na stravovanie takmer 75% z celkovej výšky stravovacej poukážky 5,10€.

• Do III. piliera prispievame 3% až 6%, podľa dĺžky pracovného pomeru.

• Vážime si solidárnosť, a preto každému darcovi krvi ktorý získa niektorú z Jánskeho plakiet, poskytujeme finančnú odmenu vo výške od 70€ do 350€.

• Ak sa zamestnanec ocitne vo finančnej tiesni, nemusí chodiť do banky, či iných finančných inštitúcií, ale môže požiadať o nenávratnú finančnú výpomoc, alebo návratnú bezúročnú pôžičku za zvýhodnených podmienok priamo Sociálnu poisťovňu.

• Byť verný a spoľahlivý sa oplatí. Každý zamestnanec pri pracovnom, alebo životnom výročí získa peňažnú odmenu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vhodné pre absolventov:
Nie

Vhodné pre osoby so ZP:
Áno

Iné znalosti:
Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft Word

Sociálna poisťovňa je verejnoprávna inštitúcia poverená výkonom nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia, úrazového poistenia, garančného poistenia a poistenia v nezamestnanosti. Za podmienok ustanovených v zákone č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení poskytuje poistencom dávky vyplývajúce z určených druhov poistenia. Sociálna poisťovňa spravuje Centrálny informačný a ponukový systém (CIPS), prostredníctvom ktorého sporiteľ/žiadateľ o dôchodok zo starobného dôchodkového sporenia dostáva všetky ponuky na dôchodok od poisťovní a dôchodkových správcovských spoločností z jedného zdroja. Oblasť pôsobenia:
Všeobecná verejná správa Adresa:
Sociálna poisťovňa
29. augusta 8 a 10
Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Slovenská republika
www.socpoist.sk/
Kontaktné údaje:
Gabriela Grečnárová Magalová
29. augusta 8 a 10, Bratislava - mestská časť Staré Mesto, 81363, Slovenská republika
Tel: 0908088715